12 412 99 77
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Cieniowane widoki w rysunkach 2D

Nowością w Geomagic Design 2013 jest możliwość wstawienia cieniowanych widoków modeli i złożeń do rysunków 2D. Cieniowane widoki mają właściwości takie jak rzeczywiste modele 3D, odzwierciedlają kolor, stopień widoczności oraz odbicia. W poprzednich wersjach programu Geomagic Design, aby uzyskać kolorowy obraz części lub złożenia, należało zrobić zrzut ekranu obszaru roboczego, zapisać go jako obraz, a następnie ręcznie wstawić do rysunku 2D. Cieniowane widoki w Geomagic Design 2013 są szczególnie przydatne, gdy chcemy przedstawić widok rozstrzelony złożenia, na którym prezentujemy wiele części razem.

Czytaj więcej...

Alibre Design z arkuszem kalkulacyjnym programu Microsoft Excel

Użytkownicy każdego z pakietów Alibre Design (Personal, Professional lub Expert) mogą dodatkowo zwiększyć jego funkcjonalność. Wystarczy połączyć program Alibre Design z Microsoft Excel w wersji 2010 lub nowszej. Wówczas staje się możliwa parametryzacja projektów w Alibre Design poprzez aktualizację kolumny arkusza kalkulacyjnego programu Microsoft Excel.

Aby połączenie pomiędzy programem Alibre Design a Microsoft Excel było możliwe,
należy zainstalować dodatek Alibre Excel Add-in.

Czytaj więcej...

Alibre Design 2013 i Windows XP

Informujemy, że wraz z wydaniem najnowszej wersji programu Alibre Design 2013, jej wspieranie na systemie operacyjnym Windows XP zostanie oficjalnie wstrzymane. Data premiery Alibre Design 2013 nie jest jeszcze znana, ale najprawdopodobniej będzie to I kwartał 2013 roku. Testowanie wersji BETA zostało już zakończone.

W związku z tymi informacjami, odpowiadamy na najczęściej zadawane przez Państwa pytania.

Czytaj więcej...

Blog użytkownika Alibre Design

Rosnąca społeczność użytkowników Alibre Design owocuje częstym pojawianiem się ciekawych inicjatyw związanych z chęcią podzielenia się swoją pracą wykonaną właśnie w Alibre Design. Na szczególną uwagę zasługuje blog jednego z naszych użytkowników, pod tytułem: „Baza projektów 3D"

Czytaj więcej...

Konfiguracje projektu w Alibre Design

Konfiguracje projektu to nieoceniona funkcja dostępna w Alibre Design Expert, która pozwala na tworzenie typoszeregów części i mechanizmów. Oszczędza to czas i ułatwia życie, pozwalając na przechowywanie podobnych części w jednym pliku, zamiast tworzenia i aktualizowania wielu plików oddzielnie.

Użytkownicy Alibre Design Expert 2012, mają do swojej dyspozycji możliwość tworzenia konfiguracji. Pozwalają one na tworzenie wielu wariantów części w jednym pliku.

 

Aby utworzyć nową konfigurację należy prawym klawiszem myszy kliknąć na „Konfiguracje” w Drzewie projektu Alibre Design, a następnie „Nowa Konfiguracja”.

2 Konfiguracje projektu

 

Czytaj więcej...

Drukuj więcej za mniej

 Uruchamiamy program lojalnościowy dla klientów zlecających wydruki 3D. Naszym klientom będziemy przyznawać rabaty zależne od czasu drukowania. Im więcej zleceń na wydruki 3D, tym większy rabat. Zobacz zasady programu.


Drukowanie3d

 


Zasady programu lojalnościowego:

1.    Program dotyczy wydruków w technologii FDM o grubości warstwy 0,254 mm 0,33 mm


2.    Wielkość rabatu zależy od sumarycznego czasu drukowania (progu) w miesiącu kalendarzowym.


3.    Rabat jest przyznawany na jeden miesiąc kalendarzowy i liczony jest od pierwszego dnia kolejnego miesiąca po osiągnięciu określonego progu.


4.    Aby utrzymać rabat w kolejnym miesiącu kalendarzowym, sumaryczny czas drukowania w bieżącym miesiącu kalendarzowym musi przekroczyć wielkość progu odpowiedniego dla danego rabatu.


Próg*

Wysokość rabatu

Czas > 10h

5%

Czas > 15h

10%

Czas > 20h

15%

*sumaryczny czas drukowania w miesiącu kalendarzowym

 

5.    W przypadku gdy sumaryczny czas drukowania jest mniejszy niż próg dla posiadanego rabatu, rabat jest obniżany.

Przetestuj Alibre Design 2013 BETA

Wiadomość z ostatniej chwili!

Premiera Alibre Design 2013 zbliża się wielkimi krokami.

Ale już teraz pojawiła się możliwość testowania Alibre Design 2013 BETA. Dowiedz się jak zostać jednym z testujących.

a2013b syrena min

 

Czytaj więcej...

Alibre Feedback Forum – Sprawdź!

Chcesz wiedzieć co jest planowane w nowych wersjach Alibre Design?  A może masz pomysł na nową funkcję w Alibre Design?

Każdy użytkownik ma dostęp do forum producenta, na którym może dowiedzieć się nowych rzeczy na temat Alibre Design, podzielić się swoimi pomysłami i spostrzeżeniami, a także zapoznać się z ciekawymi rozwiązaniami użytkowników projektujących w oparciu o Alibre Design.


Alibre feedback


Wystarczy że wejdziesz na stronę Alibre feedback forum”, aby dowiedzieć się jakie funkcje są planowane lub będą niedługo wprowadzone w nowej wersji Alibre Design. Na tej samej stronie możesz także zgłosić swoją propozycję, a także głosować na propozycje innych. Funkcje, które zbiorą największa ilość głosów są wprowadzane w nowej wersji Alibre Design.

Aby wejść na stronę należy w programie Alibre Design kliknąć ikonę przedstawioną poniżej. Strona dostępna jest wyłącznie dla użytkowników Alibre Design.

ProJet™ 1500 i ProJet™1000 – nowe drukarki 3D w ofercie Datacomp

Projet 1500Wraz z rozwojem technologii szybkiego prototypowania pojawią się nowe modele drukarek 3D. Dlatego z przyjemnością informujemy Państwa o wprowadzaniu do naszej oferty dwóch nowych modeli drukarek osobistych ProJet™ 1500 oraz ProJet™ 1000 firmy 3D Systems pracujących w technologii SLA.

 

Urządzenie ProJet™ 1500 to drukarka umożliwiająca wydruk barwnych modeli. Do dyspozycji mamy materiał w kolorach: biały, szary, czarny, czerwony, niebieski oraz żółty. W przypadku ProJet™ 1000 mamy do dyspozycji tylko kolor biały. Obydwa urządzenia charakteryzują się całkiem sporym stołem roboczym 171x228x203mm ProJet™ 1500 oraz 171x203x178mm ProJet™ 1000, oraz wysoką dokładnością dzięki grubości warstwy wynoszącej 102 µm.

Projet1500

 

Dzięki kompaktowym rozmiarom, stosunkowo niskiej wadze oraz doskonałemu wyciszeniu urządzenia, idealnie nadają się ono do biur konstrukcyjnych, ośrodków badawczo-rozwojowych, a nawet do użytku domowego.

Jeśli zainteresowała Państwa tematyka drukowania 3D zapraszamy do odwiedzenia strony www.drukowanie3d.com.pl , gdzie można szerzej zapoznać się z technologiami wydruków 3D oraz zlecić wykonanie prototypów .

Aktualizacja Alibre Design pod .net 4.5

Do 12 września 2012 firma Microsoft zaktualizuje biblioteki programistyczne .NET z wersji 4.0. do wersji 4.5, która jest zalecana do prawidłowego działania programu Alibre Design. Użytkownicy systemów Windows Vista oraz Windows 7 proszeni są o aktualizację oprogramowania Alibre Design, celem zapewnienia kompatybilności posiadanego programu z aktualizacją wydaną przez Microsoft.

Czytaj więcej...

Spotkanie M-Files – 20.09.2012 Sopot

Dnia 20 września 2012 firma Datacomp Sp. z o.o. zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką zarządzania dokumentacją do obrania kursu na Sopot. Uczestnicy konferencji będą mieli okazję zapoznać się z koncepcją zarządzania dokumentacją w systemach DMS. Zaplanowano również premierowy pokaz oprogramowania M-Files wersji 9.

Czytaj więcej...

KeyShotVR

keyshotvr

Co to jest KeyShotVR?

KeyShot VR umożliwia tworzenie wysokiej jakości trójwymiarowych modeli, które następnie można umieścić na stronie internetowej. Modele te, można przeglądać nie tylko przy użyciu komputera stacjonarnego, ale także laptopa a nawet smartphona. Użytkownicy KeyShot, którzy chcą poszerzyć sposób prezentowania zaprojektowanych modeli, mają możliwość stworzenia wysokiej jakości, przestrzennej treści 3D bezpośrednio z programu. KeyShotVR jest zintegrowanym, opcjonalnym dodatkiem, kompatybilnym z wszystkimi wersjami KeyShot. Program automatycznie generuje kod, gotowy do użycia na dowolnej stronie internetowej jaką zarządza użytkownik.

Czytaj więcej...

Plan-de-CAMpagne - moduł CRM

Moduł CRM wchodzący w skład pakietu Plan-de-CAMpagne firmy Datacomp, to narzędzie pozwalające prawidłowo zarządzać kontaktami z klientami.

Pomaga on w planowaniu kontaktów, gromadzeniu informacji odnośnie przeprowadzonych spotkań, rozmów telefonicznych oraz przypisywać określone zadania pracownikom . Za pomocą modułu CRM możliwa jest obsługa klientów firmy poprzez rejestrację kontaktów, a także harmonogramowanie zadań oraz rejestrację zakończonych czynności. CRM Plan-de-CAMpagne pozwala na powiązanie plików, dokumentów oraz projektów z określonym kontaktem lub zadaniem.

Czytaj więcej...

DataCNC

datacnc logo

DataCNC - dodatek do systemów CAM np. Alibre CAM służący do edycji plików NC został rozbudowany o kolejne narzędzia, m.in.:

Czytaj więcej...

LEICA + CADWorx = fieldPipe

CADWorx fieldPipe to unikalne narzędzie pozwalające połączyć precyzję laserowych urządzeń pomiarowych firmy Leica, z pełną funkcjonalnością i inteligencją CADWorx Plant Professional. Dzięki wykorzystaniu specyfikacji z CADWorx mamy do dyspozycji ponad 60000 gotowych do użycia komponentów, a sam proces tworzenia dokumentacji jest bardzo bezpieczny i przyjemny. Dodatkowo dokumentacja powstaje bez konieczności przestoju pracy zakładu.

LEICA + CADWorx = filedPipe, czyli szybkie tworzenie dokumentacji technicznej istniejących instalacji przemysłowych.

Czytaj więcej...

Poznaj możliwości programu KeyShot

keyshot072012

Od tego miesiąca uruchomiliśmy możliwość skorzystania z darmowych prezentacji oprogramowania KeyShot służącego do tworzenia fotorealistycznych renderingów. Prezentacje odbywają się on-line i można się na nie umówić wysyłając maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. (szczegóły poniżej).

Czytaj więcej...

Nowa wersja - Plan-de-CAMpagne 4.3

Na rynku pojawiła się właśnie najnowsza wersja systemu Plan-de-CAMpagne 4.3 - jest to nowoczesny system klasy ERP służący do zarządzania przedsiębiorstwem oraz planowania produkcji. Dzięki modułowej budowie może być dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Dedykowany jest głównie dla firm branży metalowej, konstrukcji stalowych, form wtryskowych, produkcji maszyn itd. Dzięki wprowadzeniu nowej jednostki „m3” istnieje możliwość pracy programu  w przedsiębiorstwach zajmujących się przetwórstwem drzewnym i kamieniarskim. O jego funkcjonalności może świadczyć szerokie grono zadowolonych klientów firmy Datacomp.  

Czytaj więcej...

Bricscad –- obniżone ceny kursów

Bricscad zadziwia częstotliwoœścią wprowadzania ulepszeń i poprawek do oprogramowania. Niedawno została opublikowana spolszczona wersja V12.2.14. Osoby posiadające subskrypcję zachęcamy do pobrania ostatniej wersji i korzystania z aktualnego oprogramowania, które na bieżąco zyskuje nowe funkcje (filtr warstw, paleta narzędzi, menadżer bloków), a tych którzy chcą podszlifować swoje umiejętnoœści zapraszamy do skorzystania z kursów po obniżonej cenie o 30%.

Czytaj więcej...

Oprogramowanie teraz też w leasingu!

grenke072012

Pragniemy poinformować, że teraz, możliwe jest finansowanie oprogramowania poprzez poszerzony leasing.

Finansowanie zakupu oprogramowania nigdy nie było takie proste.

Teraz, możemy leasingować nie tylko oprogramowanie i sprzęt ale także wdrożenia, wsparcie techniczne oraz inne usługi.

Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami.

Intergraph CAESAR II R1 wersja 5.31 już dostępna!

intergraph072012

Firma, przedstawiciel Intergraph CADWorx & Analysis Solution Group,  pragnie poinformować o wydaniu nowej wersji programu CAESAR II R1 – wersja 5.31.

Czytaj więcej...

MecSoft ukończył VisualMILL 2012 for Solidworks

vm1 072012

Oprócz ponad setki usprawnień i ulepszeń dla istniejących produktów, VisualMILL 2012 dla SolidWorks posiada nowy, 5-osiowy moduł do frezowania, wydajne nowe metody generowania ścieżki narzędzia wpływające na poprawę produktywności w przedsiębiorstwach.

Czytaj więcej...

Zarządzanie dokumentacją projektową – nowa odsłona

Nowa wersja systemu M-Files jest już na etapie tłumaczenia.

Najprawdopodobniej pod koniec wakacji będziemy mogli  zaprezentować 9 wersję programu.  W nowej wersji będzie dostępnych wiele udogodnień dla osób korzystających z systemu M-Files jak i Alibre Vault. Z punktu widzenia użytkownika systemów CAD najważniejszą będzie możliwość połączenia wielu magazynów dokumentów. 

Czytaj więcej...

Konfigurator ustawień kontrolera

Firma Datacomp, udostępniła dla użytkowników Alibre Design, darmową aplikacje konfigurującą ustawienia kontrolerów 3DCONNEXION.

POBIERZ PROFIL
123571

Czytaj więcej...

VisualMILL 2012 już dostępny!

vmill2012

Długo oczekiwana wersja VisualMILL 2012 już jest dostępna do pobrania w wersji beta na stronie www.visualmill.pl

Czytaj więcej...

Program do zarządzania dokumentacją Alibre Vault

Alibre Vault - Zarządzanie dokumentacją

Program do zarządzania dokumentacją Alibre Vault jest oparty o system M-Files. Nie jest to jednak jedynie wcielenie tego zyskującego popularność systemu DMS. W oparciu o system M-Files powstały m. in. aplikacje do zarządzania kontaktami - CRM, zarządzania jakością - QMS, zarządzania produktem - PDM. Najczęściej jednak program M-Files stanowi unikalny i realizujący potrzeby konkretnej firmy system zarządzania dokumentami i projektami, system raportowania i obiegów dokumentów. To oznacza, że Alibre Vault może być również, dopasowanym do wymagań konkretnej firmy, magazynem wiedzy.

Czytaj więcej...

Nowa, kompaktowa drukarka 3D - Mojo

mojonew

Firma Stratasys producent urządzeń drukujących w technologii FDM wprowadza na polski rynek nowe, kompaktowe urządzenie Mojo.

Czytaj więcej...

Aktualizacja KeyShot do wersji 3.2 już jest!

whats-new-keyshot

Już jest aktualizacja KeyShot - programu do tworzenia foto-realistycznych obrazów, z użyciem modeli 3D. Od czasu pojawienia się KeyShot 3.0 jego twórcy biorąc pod uwagę sugestie użytkowników, w nowej odsłonie dodali do programu wiele nowych usprawnień i ulepszeń dla obecnej funkcjonalności. Możemy odczuć poprawę sprawności działania programu, pracować w bardziej przyjaznym interfejsie oraz korzystać z kilku usprawnień, zwłaszcza tych zwiększających szybkość renderowania. 

Czytaj więcej...

CADWorx DraftPro – profesjonalne narzędzie całkowicie za darmo.

cadworx draftpro

CADWorx DraftPro to jeden z najnowszych programów z rodziny CADWorx. Dzięki temu darmowemu programowi, możesz rozpocząć nowe projektowanie instalacji przemysłowych w całkowicie nowatorski sposób. Wykorzystaj możliwości jakie daje praca w oparciu o specyfikacje, korzystaj z biblioteki tysięcy parametrycznych elementów, zautomatyzuj bezbłędne tworzenie listy materiałów.

Czytaj więcej...

Uniwersalna baza części znormalizowanych i tłumacz formatów

dataPart prem

Jest to baza części znormalizowanych do użytku przez każdego użytkownika programów CAD 3D. Pozwala ona na wygenerowanie gotowych elementów praktycznie do każdego środowiska CAD 3D. Dodatkowo dataPart Premium służy, jako konwerter natywnych formatów plików CAD 3D do formatów uniwersalnych.

Czytaj więcej...