12 412 99 77
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Nowe Alibre do starego Geomagic!

Szanowni Państwo. Już wkrótce wielki powrót Alibre! Dlatego już dziś, do każdej ...

Targi ITM Poznań 2016 – Dziękujemy za przybycie

Za nami kolejna edycja Międzynarodowych Targów ITM w Poznaniu. Targi te są doskona...

Datacomp na targach MACH-TOOL 2016

Wszystkich zainteresowanych oprogramowaniem CAD, CAM, ERP oraz prototypowaniem i wyd...

Stom 2017 już za nami - Dziękujemy!

  W dniach 28-30 marca mieliśmy przyjemność gościć Państwa na naszym stoisku n...

  • Nowe Alibre do starego Geomagic!

  • Targi ITM Poznań 2016 – Dziękujemy za przybycie

  • Datacomp na targach MACH-TOOL 2016

  • Stom 2017 już za nami - Dziękujemy!

Modelowanie blach

Modelowanie elementów blaszanych

Moduł projektowania elementów blaszanych w Geomagic Design to szybkie i łatwe w użyciu narzędzie do projektowania elementów stworzonych z arkuszy materiału (metalu i nie tylko). Jest w pełni zintegrowany z przestrzenią roboczą Geomagic Design i ze specjalnymi narzędziami dedykowanymi do projektowania elementów czy konstrukcji z blachy. Narzędzie "Wyciągnięte zagięcie" pozwala na płynne przejście z profilu kwadratowego do okrągłego. W Geomagic Design znajdziesz narzędzie pozwalające przetwarzać elementy bryłowe na konstrukcje z blachy.

Projektowanie blach

Projektowanie elementów blaszanych w Geomagic Design to narzędzie łatwe w użyciu i posiadające wiele możliwości. Projektujesz za pomocą znanych Ci operacji – zagięcie, zagłębienie (przetłoczenie), fazowanie lub zaokrąglanie naroży, wyciągnięte zagięcie - stożki, zagięcie konturowe.

Moduł blach w Geomagic Design to doskonałe narzędzie, w którym zaprojektujesz obudowy, korytka, przewody i wiele innych elementów z blachy. W każdej chwili możesz rozgiąć model, sprawdzić integralność konstrukcji oraz sprawdzić nakładanie się elementów.

Projektowanie blach

Szybkie generowanie rysunków 2D

Po utworzeniu elementu blaszanego z modelu 3D, można łatwo utworzyć rysunek techniczny 2D, który będzie automatycznie modyfikowany, jeśli nastąpią jakieś zmiany w projekcie arkusza. Tworzenie rozwinięcia na rysunku płaskim jest bardzo proste. Wystarczy wybrać opcję „Wyświetl jako rozwinięcie" w kreatorze rysunku 2D.

Projektowanie blach - rysunki 2d

Wyciągnięte zagięcie – stożki (EXPERT)

Wyciągnięte zagięcie może być łatwo wykonane dzięki kreatorowi. Narzędzie to przeprowadzi łatwo użytkownika przez stworzenie skomplikowanej geometrii, takiej jak płynne przejście z kwadratu do koła lub owalu. Szeroki wybór parametrów pozwala uzyskać poprawną geometrię od razu przy pierwszym użyciu narzędzia. Ta funkcja jest dostępna tylko w Alibre Design Expert.

Wyciągniete zagięcie - stożki

Przetwarzanie elementu bryłowego na arkusz blachy (element blaszany) EXPERT

Nowość w Alibre Design 2011, potężne narzędzie umożliwiające konwersje importowanych elementów, lub modeli bryłowych na natywny format elementu blaszanego z możliwością rozwinięcia. Przyspiesza to projektowanie elementów blaszanych, pozwala na całkowicie nowy przepływ pracy, który umożliwia szybszą realizację projektu. Kreator przeprowadzi użytkownika przez konwersję, wykorzystując do tego celu podpowiedzi graficzne. Ta funkcja dostępna jest tylko w wersji Alibre Design Expert.

Przetwarzanie elementu bryłowego na arkusz blachy

Zagięcie konturowe

Operacja Zagięcie konturowe pozwala na zaprojektowanie blachy widzianej od strony krawędzi. Proces ten wymaga od użytkownika przynajmniej jeden prostej linii, która będzie tworzyła arkusz blachy oraz dowolną liczbę innych odcinków tj., linii, łuków, stycznych. Narzędzie to umożliwia tworzenie skomplikowanych wzorów arkuszy blach łącznie z odcinkami walcowanymi.

Linia zagięcia blachy

Nowe narzędzie dostępne w Geomagic Design. Stwórz nowy szkic, narysuj linię wg której ma być zagięty model.

zagiecie blachy

Jeśli szkic będzie stanowił zamkniętą pętle, możliwe jest utworzenie kołnierza blachy tak jak na poniższym przykładzie:

przyklad
Pobierz Alibre