12 412 99 77
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

VisualCAM for Geomagic (dawniej Alibre CAM)

 

alibre to visual

Ostatnią wersją Alibre CAM jest VisualCAM-MILL 2015.
Od tej wersji program dostępny jest jedynie jako osobny program VisualMILL.

Obróbka na frezarkach i tokarkach CNC


Jeśli zajmujesz się jednocześnie projektowaniem i produkcją z wykorzystaniem frezarek CNC to potrzebujesz programu CAD/CAM. Większość samodzielnych programów CAM potrafi jedynie generować ścieżkę narzędzia. Niektóre dodatkowo są wyposażone w funkcje edycyjne lub modelowania, jednak możliwości projektowania są znacznie mniejsze w stosunku do pełnych systemów CAD. Geomagic Design oferuje Ci zintegrowany system CAD/CAM o bardzo dużych możliwościach projektowania modeli 3D i następnie przygotowania obróbki na frezarce lub tokarce.

Operacje obróbki 2.5 do 5 osi

CAM zrzut


VisualCAM for Geomagic, powstały na bazie programu VisualCADCAM (VisualMILL), oferuje pełen zakres operacji obróbki w przyjaznym interfejsie. Do dyspozycji są operacje obróbki 2.5 osi, obróbka otworów, frezowanie w 3, 4 oraz 5 osiach (5 oś indeksowana), a także toczenie.

Od lewej do prawej, z góry na dół


Środowisko VisualCAM for Geomagic jest łatwe do opanowania. Nie musisz szukać w menu i zastanawiać się co w danej chwili powinieneś zrobić, jaką opcję wybrać. Postępując zgodnie z zasadą "od lewej do prawej" - interfejs poprowadzi Cię tak, aby kolejno zdefiniować to co jest potrzebne do przygotowania prawidłowego procesu obróbki.
Zaprojektowany proces obróbki jest zapamiętany w pliku części, co ułatwia modyfikację modelu i procesu obróbki. Np. gdy zdecydujesz, że zaprojektowana kieszeń powinna mieć inne wymiary, a masz już zaprojektowany proces obróbki, wystarczy wprowadzić zmiany  w samym projekcie, a dzięki połączeniu CAD i CAM nie musisz eksportować i importować  pliku pomiędzy programami i wskazywać na nowo elementów do obróbki. VisualCAM for Geomagic automatycznie naniesie zmiany.

VisualCAM for Geomagic dostarcza bogatą bibliotekę narzędzi z możliwością ich edycji i tworzenia nowych. Do wyboru jest 15 rodzajów narzędzi dla których możesz określić wymiary.


Proces obróbki


Każda z operacji obróbki ma wiele parametrów, które można definiować tak, aby uzyskać oczekiwany efekt. Dzięki funkcji obliczania czasu obróbki można wypróbować różne strategie obróbki, aby zoptymalizować proces. Zanim wyślesz kod NC na maszynę możesz przeprowadzić symulację ruchu narzędzia oraz skrawanego materiału. Z gotowego procesu lub wybranej operacji obróbki generuje się kod przy pomocy jednego z 150 postprocesorów, które są wliczone w cenę programu i nie trzeba za nie osobno płacić. Każdy postprocesor można dodatkowo konfigurować.