12 412 99 77
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Modelowanie powierzchniowe

MoI - Modelowanie powierzchniowe

Moment of Inspiration (MoI)

MoI jest bardzo prostym w użyciu programem do modelowania powierzchniowego. Szybkie i koncepcyjne modelowanie stanowi bramę do świata modeli CAD 3D. Swoje projekty stworzone w MoI możesz otworzyć praktycznie w każdym programie graficznym (np.: Blender, SketchUp, Maya)

Modelowanie powierzchniowe

MoI jest czołowym programem do szybkiego tworzenia modeli powierzchniowych. Modelowanie powierzchniowe otwiera przed Tobą nowe możliwości projektowania i pozwala na tworzenie bardziej naturalnych i miłych dla oka produktów.

W MoI możesz zaprojektować obudowę elementu, a następnie eksportować jako plik STEP w celu dostosowania go w Geomagic Design, gdzie nadasz mu więcej cech mechanicznych lub wykorzystasz w założeniu jako jeden z elementów bardziej złożonej konstrukcji. Mechanizm ten działa również w „drugą stronę". Element zaprojektowany w Geomagic Design możesz wyeksportować do MoI w celu poprawy szczegółów plastycznych, które spowodują, że produkt będzie wyglądać dokładnie jak chciałeś.

MoI i Alibre Design

Szybkie modelowanie koncepcyjne

Nie bez powodu program nazywa się Moment of Inspiration (Chwila inspiracji) – jeśli masz chwilę nic nie powinno stanąć na drodze do stworzenia projektu na ekranie.

Szybkie modelowanie powierzchniowe z MoI

Wykonaj pierwszy krok i użyj MoI, aby wprowadzić swojej pomysły w życie i zrób to tak szybko jak to tylko jest możliwe.

MoI nie ma sobie równych w łączeniu zaawansowanych narzędzi do modelowania 3D i łatwości użycia. Możesz nawet naszkicować coś na papierze, użyć istniejącego obrazu lub zdjęcia produktu, zaimportować do MoI i użyć jako punktu odniesienia.

Użyj modeli CAD w większym projekcie: renderingu, animacji, nawet do tworzenia gier

Tradycyjne modele oparte o siatkę punktów mają już ugruntowaną pozycję, ale często można szybciej zaprojektować elementy o typowo mechanicznym wyglądzie w systemach CAD 3D, takich jak Geomagic Design. Wykorzystując możliwości eksportu Geomagic Design i opcje importu do MoI można zaimportować pliki z niemal każdego systemu CAD, następnie wyeksportować w formacie OBJ, pozwalającym na optymalizacje renderingu, dokładności geometrii czy wielkości pliku.

MoI 3D i współpraca z innymi programami