12 412 99 77
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Baza Projektów 3D

W programie Geomagic Design (dawniej Alibre Design) projektują nie tylko duże firmy, ale również samodzielnie działający konstruktorzy tacy jak Pan Janusz Kolczyński.
Pan Janusz jest twórcą bloga, znanego i cenionego wśród osób powiązanych z tematyką CAD – Baza Projektów 3D.

Czytaj więcej...

Alibre Powered

earthPowered

Promuj swoje pomysły na AlibrePowered.com

Pokaż swoje projekty, pochwal się swoją firmą i połącz się z innymi którzy przekształcają idee w rzeczywistość. AlibrePowerd.com jest nową stroną dla projektantów, którzy chcą się podzielić swoją pasją z innymi.

Firma Inżynierska MECHATRONIKA

Projekt wykonany w Alibre Design
mechatronika BARIH dla DATACOMP

Firma Inżynierska "MECHATRONIKA" Paweł Woliński jest firmą outsourcingową działającą od 2006 r w branży projektowania inżynierskiego w dziedzinie mechatroniki czyli urządzeń będących synergiczną kombinacją mechaniki precyzyjnej, elektroniki i informatyki.

 

Oferta FIM obejmuje między innymi projektowanie: kiosków internetowych i elementów reklamy audiowizualnej, szaf sterowniczych, układów elektronicznego sterowania i regulacji, elementów mechaniki mobilnych i stacjonarnych układów energoelektronicznych, automatycznych i półautomatycznych gniazd linii montażowych, komputerów przemysłowych, zdalnie sterowanych platform mobilnych, konstrukcji o podwyższonej odporności mechaniczno-klimatycznej i EMC a także wielu innych urządzeń.

 

Czytaj więcej...

Projektowanie mebli

Parametryczny projekt
(kliknij aby pobrać model 3D w pliku PDF)
drzwi 1
Programy CAD to nie tylko projektowanie elementów maszyn i urządzeń. To także praca w drewnie , a więc projektowanie mebli, a więc branża meblarska i projektowanie konstrukcji drewnianych – branża stolarska. Alibre Design umożliwia sparametryzowanie modelu dzięki czemu raz wykonany projekt można wykorzystywać wielokrotnie np. zmiana szerokości drzwi powoduje automatyczne dopasowanie pozostałych elementów modelu. Właśnie w taki sposób w firmie Zakład Stolarski Joachim Makowski, powstał sparametryzowany projekt drzwi drewnianych płycinowych podwójnych. Dodatkową korzyścią z używania Alibre Design jest możliwość prezentacji swoich projektów w postaci modeli 3D na stronie internetowej lub przesłanie klientowi pliku PDF, w którym znajduje się model 3D np. projektowanego mebla z animacją kroków rozstrzelenia. Taki plik PDF może być doskonałą instrukcją montażu mebla. Do prawidłowego wyświetlania modelu 3D w PDFie potrzebna jest wersja 7.0.8 Adobe Reader lub nowsza.

 

Czytaj więcej...

Tevor

Projekt wykonany w Alibre
tevor - projekt wykonany w alibre
Hydrauliczna platforma
tevor - projekt wykonany w alibre

Firma TEVOR Sp. z o.o. specjalizuje się w zakresie projektowania i produkcji nadwozi dla samochodów pomocy drogowej i holowania, transportu i ratownictwa drogowego.
Platforma uchylana i zsuwana tylną krawędzią do podłoża za pomocą siłowników hydraulicznych.
Wykonana ze stali o wysokiej jakości i wytrzymałości. Zabezpieczona antykorozyjnie poprzez cynkowanie ogniowe. Kształt platformy zapobiega przedostawaniu się płynów eksploatacyjnych z holowanych pojazdów do gruntu. Posiada znak CE zgodny z normami Unii Europejskiej.

Czytaj więcej...

Silnik - Syrena Sport

Prace nad rekonstrukcją Syreny Sport posuwają się do przodu. Panowie Artur Markowski i Marcin Możejko, korzystając z Alibre Design wykonali rekonstrukcję silnika na podstawie zdjęć i wieloletniego śledztwa. Niestety nie zachowała się pełna dokumentacja techniczna samochodu, więc program CAD w tym przypadku jest bardzo pomocny. Dzięki wirtualnemu modelowi, Panowie Artur i Marcin są w stanie zweryfikować posiadane dane np. na temat konstrukcji podwozia. Więcej informacji na temat projektu znajduje się na www.syrenasport.eu. Postępy w pracy można też śledzić w magazynie Classicauto.

 

silnik01 silnik02 silnik03 silnik05
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10
11 12 13 14 P_1
p1 p2 p3 p4 p5
p6 p7 p8 silnik_stojak_1a

Paletten-MetalBox

Projekt wykonany w Alibre / Relizacja projektu
paletten-metalbox projektpaletten-metalbox projekt

Paletten-MetalBox Sp. z o. o. jest kapitałem zagranicznym, który działa od ponad 12 lat na rynku europejskim. Zajmujemy się produkcją systemów do transportu i magazynowania. Do naszych podstawowych wyrobów należą pojemniki blaszane, siatkowe; nadstawki paletowe; wózki transportowe i regały. Istnieje możliwość wyprodukowania wyrobów pod indywidualne zamówienie klienta wg dokumentacji powierzonej lub własnej.

Czytaj więcej...

MAVEX-REKORD

Projekt wykonany w Alibre / Relizacja projektu
(kliknij aby pobrać model 3D w pliku PDF)
PWM-15-PS Przyczepa sieciowa dla KWB Adamow 3PWM-15-PS Przyczepa sieciowa dla KWB Adamow 1

MAVEX-REKORD KFT. Sp. z o.o. Oddział w Polsce z siedzibą w Raciborzu jest oddziałem węgierskiej spółki MAVEX-REKORD KFT., która od końca lat 90-tych jest dostawcą podzespołów i taboru kolejowego dla kolei węgierskich, słowackich, czeskich i polskich. W latach 2001 – 2004 MAVEX-REKORD KFT. dostarczała kompletne zespoły napędowe i inne podzespoły do produkowanych w Raciborzu autobusów szynowych.

Główną siedzibą spółki jest duży zakład kolejowy usytuowany w centrum Budapesztu na obszarze ponad 6 ha. MAVEX-REKORD KFT. Sp. z o.o. Oddział w Polsce, pod względem technicznym i tematycznym, jest kontynuatorem raciborskich Zakładów Kolejowych, których początki sięgają końca XIX w., kiedy to w Raciborzu powstały pierwsze Zakłady Mechaniczne. MAVEX-REKORD prowadzi działalność na tym właśnie terenie, gdzie przed restrukturyzacją PKP istniał KZMiSD „Racibórz", znany bardziej jako „KOLZAM" Racibórz. W roku 2007 MAVEX-REKORD zakupił w całości przedsiębiorstwo KZPR REMKOL Sp. z o.o., z siedzibą w Raciborzu przy ul. Piaskowej 7.

Czytaj więcej...